AutoDraw by Google Sayesinde Artık Resim Çizmek Çok Kolay

Google’da yanlış sözcük dizimi ile bir şeyler arattığımızda “Did you mean?(Bunu mu demek istediniz?)” uyarısını hemen hemen hepimiz almışızdır ve çoğu kez de (özellikle yabancı kelimelerde) bu otomatik düzeltme algoritması sayesinde işlemlerimizi daha hızlı yapabilir hale geldik. Google şimdi bu yaklaşımını bir üst noktaya taşıdı ve AutoDraw’ı duyurdu.

AUTODRAW by GOOGLE

Google, 11 Nisan’da özellikle benim gibi resim çizme konusunda berbat seviyede olan insanları düşünmüş olsa gerek, AutoDraw ismini verdiği yapay zeka ile çalışan ve eskizleri yorumlayarak onları sanatsal görüntülerle değiştiren yeni bir tool tanıttı. Bu tool sayesinde berbat çöp adamlara elveda diyebiliriz. (:

Mantık oldukça basit. Her ne çizerseniz çizin işiniz bittiğinde, Google, yaptığınız her çizimi kendi veri tabanı ile eşleştirecek ve siz çizime başladığınız andan itibaren ne çizmeye çalıştığınızı bulmaya çalışacak. AutoDraw, çizmeye çalıştığınız şeyi doğru tahmin ettiğinden emin olmak için size birkaç seçenek sunuyor ve bu seçeneklerden birini seçmeniz sizi Da-Vinci olmaya bir adım yaklaştırıyor (:

Eskizlerinizi sanatsal kaplamalarla değiştirmenin yanı sıra çevrimiçi araç sayesinde, kullanıcıların figürleri renklendirmelerine ve metin eklemelerine olanak tanıyor.

google autodraw

Teknik olarak bu özellik makine öğrenmeye dayanmaktadır. AutoDraw’un öneri aracı, neyi çizmeye çalıştığınızı tahmin etmek için QuickDraw’da kullanılanla aynı teknolojiyi kullanıyor. AutoDraw kötü sopa figürünü bir yoga pozuna dönüştürdüğünde, ne çizmeye çalıştığınızı tam olarak belirlemek için sinir ağı ve nesne tanıma kullanıyor ve daha sonra sanatçılar tarafından hazırlanmış benzer figürlerin bir listesini size gösteriyor. Şu anda, yüzlerce çizimi tahmin edebiliyor ve zamanla daha da gelişeceğini düşünüyorum.

Son olarak, web tabanlı olduğundan herhangi bir yazılım kurmanıza ya da ödeme yapmanıza da gerek yok tamamen ücretsiz. Ayrıca her yerde çalışır: akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar, masaüstü vb. (:

Denemek için Tıklayın.

 

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.